Profilaktyka Anti-Aging

Medycyna Anti-aging specjalizuje się w zabiegach mających na celu działania profilaktyczne,  które wstrzymują starzenie się człowieka czyli ‘’ lepiej zapobiegać, niż leczyć’’.

Jeśli pielęgnujesz skórę już w wieku 20+ będzie się ona wolniej starzeć. Zaniedbania w tym wieku spowoduje konieczność stosowania bardziej inwazyjnych zabiegów w przyszłości.

Już od 25 roku życia spada produkcja lipidów w naskórku, spada poziom nawilżenia skóry, każdego roku ubywa około 1,5% kolagenu, który odpowiada za elastyczność i jędrność, pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Skóra osób stosujących zabiegi anti-aging, pobudzana do zachowania młodości, lepiej reaguje na zabiegi medycyny estetycznej w przyszłości, potrzebuje ich mniej, a na pewno mniej inwazyjnych.

Celem zabiegów anti-aging jest skuteczne zapobieganie  starzeniu się skóry, a nie tylko naprawianie szkód wyrządzonych przez upływający czas.

Anti-aging stawia na zdrowy tryb życia, zdrowe odżywianie i suplementację, a także dobrodziejstwa medycyny estetycznej.

Poprawić kondycję skóry możemy  korygując natychmiast efekty upływu czasu (botoks, kwas hialuronowy) oraz zabiegi nie dające od razu spektakularnych efektów, aczkolwiek są już one zwykle widoczne po pierwszej wizycie, ale po serii 3-4 dające znaczną poprawę jakości skóry. Są to: peelingi medyczne, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym lub koktajlami odżywczymi i nawilżającymi, laseroterapię, kolagen Linerase etc.

Pierwsza wizyta powinna być ‘’wizytą adaptacyjną’’  podczas której lekarz poznaje nasze oczekiwania, bada stan skóry i opracowuje plan działań.

Często przewija się pytanie, kiedy zacząć korzystać z medycyny estetycznej. Na profilaktykę nigdy nie jest za wcześnie. Oczywiście u dwudziestolatki wystarczy delikatna profilaktyka, podczas gdy u sześćdziesięciolatki trzeba będzie zadziałać mocniejszymi zabiegami.