Botox Tychy (BTX)

Usuwanie zmarszczek botoksem Tychy

Zmarszczki pojawiają się wraz z upływem czasu. Pamiętajmy jednak, że nie są one wyrokiem, są objawem starzenia, z którym współczesna medycyna estetyczna pozwala skutecznie walczyć.

Przyczyny  zmarszczek to: wolne rodniki, promieniowanie UV, niezdrowy styl życia i wewnętrzne: intensywna mimika, hormony, czynniki genetyczne.

Zabiegi, które wykonujemy w Silesia Dental&Beauty  pozwalają zredukować zmarszczki, tak aby przez kolejnych wiele lat skóra sprawiała wrażenie młodej i zdrowej.

Najpopularniejszym zabiegiem w  redukcji zmarszczek mimicznych jest botx będący zarazem jednym z najbardziej sprawdzonych kuracji stosowanych w medycynie estetycznej. Botox  możemy stosować w  profilaktyce powstawania zmarszczek, gdy nie są jeszcze wyraźnie widoczne. U osób dojrzałych użycie toksyny botulinowej daje spektakularne efekty, wygładza zmarszczki już istniejące.

W przypadku bardzo głębokich zmarszczek czasami wypełnia się je dodatkowo kwasem hialuronowym.

Botoks Tychy - toksyna botulinowa

Botox to naturalny preparat- oczyszczona toksyna botulinowa, stosowana na całym świecie w klinikach medycyny estetycznej.  Wstrzyknięty  w małej dawce powoduje blokowanie połączeń pomiędzy zakończeniami nerwów, które unerwiają mięśnie mimiczne, ich praca odpowiada  za powstawanie zmarszczek, pojawiających się w procesie starzenia lub wywoływanych przez żywą mimikę twarzy. Poprzez relaksację mięśnii,  botox  przeciwdziała marszczeniu się skóry, pozwalając na uzyskanie młodego wyglądu. Dawka dedekowana  zabiegom medycyny estetycznej jest bardzo mała, dobiera się ją indywidualnie. Nie działa na inne elementy układu nerwowego poza obszarem w który  podano zastrzyk. Dla bezpieczeństwa i komfortu, a także pewności, że zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty, każdorazowo zapraszamy na bezpłatną wizytę kontrolną, podczas której, w razie konieczności dokonujemy korekty i uzupełnienia preparatu.

Botox stosuje się również w walce z nadmierną potliwością będącą częstym problemem ludzi aktywnych oraz leczeniu bruksizmu, który objawia się nadmiernym napięciem mięśni żwaczy.

Botos Tychy - szczegóły zabiegu

Zabieg wykonywany jest wyłącznie przez certyfikowanego  lekarza medycyny estetycznej, który dokonuje iniekcji. Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzany jest wywiad lekarski, który pozwala na bezpieczne przeprowadzenie procedury. Zabieg trwa 15-30 minut.

Czy zabiegi botoksem są bolesne?

Zabieg podawania toksyny botulinowej jest prawie bezbolesny. Pacjenci porównują zabieg do ugryzienia komara. W przypadku Pacjentów o niskim progu bólu możliwe jest znieczulenie miejscowe.

Wskazania po zabiegu Botoksem

Po zabiegu Pacjent powinien unikać przez kilka godzin leżenia, schylania  się. W dniu zabiegu przeciwwskazana jest sauna, solarium i ntensywny trening. Nie masujemy miejsc iniekcji.

Efekty zabiegu botoksem

Niwelacja lub spłycenie istniejących zmarszczek jak również zapobieganie powstawaniu nowych zmarszczek, wypoczęty wygląd twarzy, przywrócenie młodego i świeżego wyglądu.

Efekt pojawia się około 7 dni po zabiegu i utrzymuje się przez 3-6 miesięcy. Po tym okresie zabieg można powtórzyć.  Jest to jeden z tych zabiegów do których Pacjenci chętnie wracają ze względu na szybkie i długotrwałe efekty.

Najczęstsze wskazania do zabiegu botoksem

 • zmarszczki wokół oczu ‘’kurze łapki’’
 • zmarszczki poprzeczne na czole
 • zmarszczki na czole pomiędzy brwiami ‘’lwia bruzda’’
 • zmarszczki w okolicy ust „zmarszczki palacza”
 • zmarszczki na nosie „królicze”
 • leczenie bólów głowy
 • korekta „gummy smile”- uśmiechu dziąsłowego
 • nadpotliwość dłoni i stóp
 • bruksizm

Przeciwskazania do zabiegu botoksem

Zabieg jest procedurą medyczną.  Najistotniejsze przeciwskazania to:

 • choroby z zaburzeniami przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
 • cylosporyna ( immunosupresant)
 • d-penicylina stosowana w leczeniu RZS
 • aminoglikozydy ( streptomycyna, gentamycyna, kanamycyna)- stosowanie i okres 1 tygodnia od ich odstawienia
 • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie)
 • ciąża i okres karmienia
 • zmiany ropne w miejscu podania
 • zaburzenia krzepnięcia
 • ostre infekcje

Pojawiające się zmarszczki  wynikają z upływu czasu. Nowoczesna medycyna estetyczna pozwala jednak  skutecznie z nimi walczyć.  Toksyna botulinowa jest preparatem o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym. Jej działanie polega na blokowaniu połączeń między nerwami, a mięśniami występujących w tkankach. Konsekwencją zablokowania połączeń jest osłabienie skurczu mięśnia. Preparat oddziałuje tylko w obszarze, w którym został wstrzyknięty zapobiegając marszczeniu się skóry. Zapewnia rozluźnienie mięśnia oraz znajdującej się nad nim skóry.

Ostrzykiwanie preparatem Botox  jest jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej popularnych zabiegów w medycynie estetycznej. Skutecznie wygładza zmarszczki przywracając twarzy witalność i „świeży” wygląd.

Comments are closed.