Dla mężczyzn

Zrozumieć skórę mężczyzn…

Męska twarz ma inną budowę i rysy.  Skóra  różni się splotem włókien kolagenowych, jest średnio o 20% grubsza od skóry kobiety, nawilżeniem i umięśnieniem. To wszystko sprawia, że mężczyźni starzeją się inaczej. Pojawiają się u nich wyraźne linie, głębokie zmarszczki i bruzdy. Obserwuje się mniej „zapadania twarzy”, ale bardziej widoczne są ubytki tkanki, np. bruzdy nosowo- wargowe czy tzw. Dolina łez, opadanie brwi i widoczne zmarszczki na czole. Różnice w budowie wpływają też na nieco inną profilaktykę oraz sposób niwelowania oznak starzenia.

Modelowanie męskich rysów twarzy kwasem hialuronowym pozwala zachować męskie rysy twarzy na długi czas. Mężczyźni najczęściej decydują się na wypełnianie bruzd nosowo-wargowych, doliny łez, co pozwala na uzyskanie wypoczętej twarzy, modelowanie żuchwy (broda I kąty żuchwy) dające możliwość uzyskania bardzo pożądanego męskiego profilu twarzy.

Kwasem hialuronowym jesteśmy w stanie zniwelować zanik tłuszczu na policzkach, który widoczny jest jako efekt przygnębienia.

Dla zachowania młodej, zdrowej skóry rekomendujemy zabiegi mezoterapii preparatami odpowiednio do potrzeb mężczyzny oraz peelingi stymulujące przemiany tkankowe I usuwające martwy naskórek.

BOTOKS NA ZMARSZCZKI

Skutecznym zabiegiem wygładzania, usuwania zmarszczek i zapobiegania ich powstaniu jest ostrzykiwanie toksyną botulinową potocznie zwaną botoksem. Substancja czasowo osłabia przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, odpowiedzialne za skurcz mięśni. Jeśli nie poda się zbyt dużej dawki, nie ma mowy o efekcie maski. U mężczyzn zabieg polecany jest w okolicy czoła, kurzych łapek (zmarszczki przy oczach) i bruzd między brwiami. Ze względu na inny układ mięśniowy dawki preparatu są większe niż u kobiet. Przy pierwszym podaniu aplikujemy mniejszą dawkę, po 2 tygodniach uzupełniamy ją w miarę potrzeby. Efekt widoczny jest po 1-2- tygodniach i utrzymuje się 4-6 miesięcy (wraz z kolejnymi zabiegami czas działania botoksu wydłuża się). W tym czasie skóra może odpocząć, zmarszczki wygładzają się, a twarz odzyskuje zdrowy, promienny wygląd.

 

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

Nadmierna potliwość wpływa na nasze relacje społeczne, osłabia poczucie komfortu.

Leczenie nadmiernego pocenia się przy użyciu botoksu jest niezwykle skuteczne i bezproblemowe i bezpieczne.

WSKAZANIA

Jeżeli nadpotliwość staje się uciążliwa w życiu codziennym, botoks problematycznej okolicy jest rekomendowaną metodą pozbycia się problemu.

Najczęstsze obszary gdzie wykonywany jest zabieg to: pachy, dłonie, stopy.

ZABIEG

Zabieg wykonywany jest przez lekarza i polega na podawaniu precyzyjnie odmierzonej dawki preparatu cieniutką igłą. Sam zabieg trwa około 15 minut.  Jest to najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza metoda pozbycia się tego uciążliwego problemu.  Nadpotliwość zatrzymane zostaje od razu po pierwszym zabiegu. Efekt utrzymuje się przez wiele tygodni. Po 14 dniach od zabiegu Pacjent zapraszany jest na kontrolę.

Zabieg jest mało bolesny, ale u Pacjentów o niskim progu bólu zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym.

PO ZABIEGU

Pacjent od razu może powrócić do codziennych aktywności.

U Pacjentów o szczególnie wrażliwej skórze przez około godzinę po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie, które ustępuje samoistnie.

Przez kilka dni należy delikatnie traktować obszary poddane zabiegowi, nie rozmasowywać, nie uciskać.

 

WYPADANIE WŁOSÓW

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (PRP) polecany jest w profilaktyce i leczeniu wypadania włosów.

Jest to metoda o niezwykłej efektywności i ogromnym bezpieczeństwie. Nie ma możliwości, żeby własne płytki krwi  spowodowały jakąkolwiek alergię. Jest to jeden z najbardziej naturalnych dla naszego organizmu zabiegów estetycznych.  Ważne, aby zabieg wykonywany był przez lekarza,  z  zastosowaniem odpowiedniej wirówki i odpowiednio certyfikowanych sterylnych probówek.

 

PRP pozyskuje się z krwi Pacjenta po odwirowaniu jej w wirówce PRF, odseparowane zostają najwyższej jakości płytki krwi, wykorzystywane do zabiegu. Zabieg wykonywany jest zwykle bez znieczulenia, ból odczuwalny przy iniekcji jest krótkotrwały i mija zaraz po zakończeniu procedury. Po zabiegu może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie i uczucie rozpierania.

Już po jednej sesji proces wypadania włosów zostaje zatrzymany, dla najlepszego efektu zaleca się stosowanie kilku zabiegów. Ich częstotliwość określa lekarz wykonujący procedurę. Do zabiegu można wykorzystać również urządzenie DERMAPEN, który działa na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsującej głowicy z mikroigłami, która w znacznym stopniu poprawia komfort procedury.

Comments are closed.