Peeling chemiczny Tychy

Peelingi chemiczne w Tychach

Peelingi chemiczne są podstawowymi zabiegami z zakresu anty-aging.

Ten rodzaj zabiegów ma szerokie zastosowanie,   pomaga zwalczać pierwsze objawy starzenia w postaci delikatnych zmarszczek i wiodczenia skóry. Doskonale radzi sobie z rozszerzonymi porami, trądzikiem, łojotokiem, a także z przesuszoną skórą.

Do zalet zabiegu zaliczyć możemy szybkość zabiegu i jego mała inwazyjność. Efekty są szybko widoczne.

Peeling chmieczny - wskazania do zabiegu

 • drobne zmarszczki
 • przesuszona skóra
 • utrata jędrności skóry
 • przebarwienia
 • trądzik
 • łojotok

Peeling chemiczny - szczegóły zabiegu 

Peelingi chemiczne wykonywane są z zastosowaniem kwasu glikolowego, salicylowego, pirogronowego, mlekowego, TCA (trójchlorooctowy)i migdałowego.  Jego efektem jest intensywne złuszczanie  naskórka oraz odświeżenie i regeneracja skóry właściwej.

Procedura zabiegowa polega na nałożeniu na wcześniej przygotowaną skórę peelingu z substancją czynną o odpowiednim stężeniu zależnym od problemu , z którym walczymy i skóry Pacjenta.

Peeling nałożony jest na skórę od kilku do kilkunastu minut. Niektóre z nich pozostawione odpowiednio długo docierają do skóry właściwej, poprzez co stymulują fibroblasty, zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny.   W trakcie zabiegu może pojawić się mrowienie, pieczenie i ściąganie skóry. W ciągu kilku dni po zabiegu skóra zaczyna się złuszczać i regenerować. Usunięta zostaje górna warstwa martwych komórek.  Peelingi nie uszkadzają bariery ochronnej, a wręcz ją wzmacniają, uaktywniają odbudowę głębiej położonych tkanek.

Peeling chemiczny - wskazania po zabiegu

Po zabiegu Pacjent może wrócić do normalnego życia. Może pojawi ć się zaczerwienienie skóry, które znika w ciągu kilkunastu godzin. Po kilku dniach, gdy skóra zaczyna się złuszczać należy pamiętać o zabezpieczeniu jej przed promieniami słonecznymi oraz unikać  innych zabiegów peelingujących. Makijaż najlepiej  nałożyć kolejnego dnia. Należy intensywnie nawilżać skórę.

Peeling chemiczny - efekty zabiegu

Peelingi złuszczają i oczyszczają skórę, dzięki czemu naskórek staje się miękki i wygładzony, cera nabiera jędrności. Koloryt staje się jednolity, co nadaje blasku i świeżości, większa się gęstość skóry.

Zabiegi te wykonywane w serii skutecznie walczą z trądzikiem i bliznami potrądzikowymi.

Optymalne jest wykonanie serii 4-6 zabiegów co 10-14 dni.

Przeciwskazania do zabiegu 

 • przerwanie ciągłości naskórka
 • bakteryjne, łojotkowe lub atopowe zapalenie skóry
 • brodawki i znamiona w obszarze zabiegu
 • fototerapia
 • opryszczka
 • ciąża i karmienie
 • podrażniona i wrażliwa skóra
 • retinoidy (6 mies. po zakończeniu terapii)
 • choroby autoimmunologiczne
 • skłonność do powstawania bliznowców

Rodzaje peelingów chemicznych

Yellow peel

jego efektywność zależy od ilości nałożonych warstw. Dedykowany skórze z przebarwieniami, wymagającej odmłodzenia.

Substancje aktywne zawarte w peelingu to:

 • kwas retinowy-stymuluje poliferację nowych komórek i kontroluje sebum
 • kwas fitowy- hamuje melanogenezę, jest przeciwutleniaczem
 • kwas kojowy- hamuje wytwarzanie melaniny
 • kwas azelainowy-hamuje wolne rodnii i wydzielanie sebum
 • witamina C- działa antyutleniająco

TCA (kwas trójchlorooctowy) 

stosowany w stężeniach 20-50% - najczęściej 35% czyli peeling średniogłęboki. Stężenie i ilość warstw zależy od indywidualnych problemów skóry.

Jest to najsilniejszy kwas organicznym wykorzystywanym do złuszczania naskórka. Zaleca się 3-4 dniową rekonwalescencję.

Easy Peel 15% kwas TCA, kwas askorbinowy i kwas cytrynowy.

Kwas pirogronowy

pomaga zwalczać trądzik, blizny potrądzikowe i zaskórniki. Kwas pirogronowy można stosować na całe ciało.

Kwas salicylowy

polecane Pacjentom z tłustą skórą ze skłonnością do zaskórników. Skuteczne w leczeniu trądziku,zapaleniu mieszków włosowych oraz w rozjaśnianiu plam i piegów.

Polecamy Perfect Peel

Perfect Peel jest nowoczesnym, bezpiecznym i skutecznym średniogłębokim peelingiem przeznaczonym do wszystkich rodzajów skóry (fototypy 1-6). Synergistyczne połączenie niezwykle skutecznych składników w jednym peelingu umożliwia uzyskanie doskonałych rezultatów i zapewnia bezpieczeństwo stosowania.

Aplikacja peelingu jest praktycznie bezbolesne, nie wymaga wstępnego przygotowania skóry i zapewnia minimalny okres wyłączenia pacjenta. Peeling nie wymaga neutralizacji.
Perfect Derma Peel jest jedynym peelingiem zawierającym glutation – niezwykle silny antyoksydant, który nie tylko rozjaśnia i rozświetla skórę, ale także spowalnia proces starzenia i chroni skórę przed działaniem wolnych rodników

Zalecany dla

The Perfect Peel nadaje się do skóry
w okolicach twarzy, oczu, piersi, dekoltu, dłoni, ramion i pleców. Zalecany jest do uzyskania poprawy kolorytu i faktury skóry.  Zmniejszenia i/lub całkowitej eliminacji przebarwień, zarówno posłonecznych jak i melasmy. Poprawy wyglądu skóry trądzikowej przez zmniejszenie blizn potrądzikowych oraz widoczności porów. Odmłodzenia i napięcia skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu.

Sposób działania

Aby zapewnić spektakularne efekty każdy zabieg z użyciem produktów
The Perfect Derma Peel składa się z dwóch etapów.
Pierwszy etap to zabieg w gabinecie lekarskim, w drugim pacjent stosuje specjalny system leczniczo-pielęgnacyjny w domu.
Już po tygodniu skóra jest rozświetlona, odświeżona, odmłodzona.

Główne składniki

Glutation (GSH) – „Mistrz” wśród antyoksydantów. Ma ogromne znaczenie dla ochrony skóry przed wolnymi rodnikami, powstałymi w wyniku działania promieni UV. Bierze udział
w procesach oddychania komórkowego.
Kwas kojowy – ma działanie rozjaśniające i usuwające przebarwienia.
TCA – wykazuje działanie złuszczające oraz stymuluje produkcję kolagenu odbudowującego skórę.
Kwas salicylowy – ma silne działanie przeciwzapalne jak również cechuje się dobrą penetracją do gruczołów łojowych, dlatego jest on szczególnie skuteczny w przypadku skóry trądzikowej.
Fenol – zwalcza wolne rodniki, powoduje złuszczenie skóry i działa przeciwbólowo.
Witamina C – jest również antyoksydantem, dodatkowo rozjaśnia skórę oraz hamuje melanogenezę. Jest też niezbędnym składnikiem w procesie tworzenia kolagenu.
Kwas retinowy (pochodna witaminy A) – wspomaga produkcję kolagenu i elastyny, hamuje meloanogenezę, pobudza pracę komórek skóry.

Zalety glutationu

Glutation jest peptydem zbudowany z trzech aminokwasów kwasu glutaminowego, cysteiny i glicyny, występuje we wszystkich komórkach roślin i zwierząt. Swojej budowie zawdzięcza szczególne właściwości przeciwutleniające.  Ponadto ma zdolność do wyłapywania wolnych rodników chroniąc komórki przed działaniem środowiska zewnętrznego. Ta właściwość glutationu ma szczególne znaczenie w wątrobie gdzie chroni komórki przed szkodliwym działaniem toksyn, leków czy alkoholu.  Wyczerpanie lub bardzo niski poziom glutationu prowadzi do śmierci komórek (apoptozy).

 • Utrzymuje żywotność i aktywność biologiczną komórek, neutralizując wolne rodniki
 • Jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy działającym wewnątrzkomórkowo
 • Na poziomie syntezy białek pomaga w tworzeniu kolagenu i elastyny
 • Odgrywa kluczową rolę w procesach pigmentacji /melanogenezy/, chroniąc skórę przed przebarwieniami
 • Jego unikalne działanie polega na tym, że może współgrać z innymi    substancjami działającymi przeciwutleniająco zwiększając ich działanie przeciwutleniające: witamina C, witamina E, selen, ekstrakt z pestek winogron, kwas alfa-liponowy, CoQ10 (koenzym Q10)
 • Wspomaga system immunologiczny podczas procesów zapalnych
 • Poziom glutationu zmniejsza się wraz z wiekiem, dlatego podawanie glutationu jako suplementu stosowanego miejscowo, znacząco wpływa na prawidłową pielęgnację skóry
 • Poziom glutationu zmniejsza się wraz z wiekiem, dlatego podawanie glutationu jako suplementu stosowanego miejscowo znacząco wpływa na prawidłową pielęgnację skóry

Comments are closed.